V Ankaranu v teh dneh poteka 14. Evropska konferenca o upravljanju vretenčarjev, ki gosti 230 raziskovalcev iz 28 držav. V petih dneh bo do jutri, ko se zaključuje, predstavljenih 167 znanstvenih prispevkov, ki naslavljajo ključne izzive sodobnega upravljanja prostoživečih živali – od ekologije in genetike, do invazivnih vrst ter konfliktov med ljudmi in živalmi, so zapisali na Fakulteti za varstvo okolja.
Konferenca se osredotoča na najnovejše in najzanimivejše teme širokega spektra disciplin in taksonov, vključno z ribami, dvoživkami, plazilci, pticami, malimi sesalci, lagomorfi, parkljarji, malimi ter velikimi zvermi.
Udeleženci so se včeraj podali na ekskurzijo in se ustavili tudi v Triglavskem narodnem parku, natančneje na Pokljuki. Naši sodelavci so jim predstavili posebnosti pokljuških gozdov in njihovih živalskih prebivalcev.
Konferenca je nadaljevanje prejšnjih srečanj, znanih kot EVPMC, vendar tokrat z dodatnim poudarkom na vključenosti vseh vrst vretenčarjev in različnih načinov upravljanja, vključno z ekologijo, spremljanjem ter ohranjanjem vrst. Dogodek organizira Fakulteta za varstvo okolja v sodelovanju z drugimi organizacijami, med njimi so Univerza na Primorskem, Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije; Univerza v Ljubljani, Biotehniška fakulteta, Julius Kühn Institut, Lovska zveza Slovenije in Gozdarski inštitut Slovenije.